Szcześliwe dziecko

Samotna mama

Tak jestem samotną mamą, nie czyni mnie to ani gorszą ani lepszą. Ta stuacja nie czynni również Misi gorszą, ona jest po prostu normalną dziewczynką. Tata był owszem, ale do pewnego momentu. Wolał kolegów, zero odpowiedzialności i chęci pomocy. Typowe. Wolałam życie z córką. Nastąpiło rozstanie. Myślałam jednak, że może coś nim wtedy wstrząśnie i chociaż dzieckiem się zainteresuje. Nic podobnego…. Uaktywnił się w momencie, kiedy zaczęłam spotykać się z M. Zaczęły się groźby, szantaże. Nie wytrzymałam. Chciałam dla siebie i dziecka spokoju. Zebrałam siły i załatwiłam sprawy prawnie. Został pozbawiony praw. Oficjalnie stałam się samotną mamą. Wsparcie M w tym czasie było nieocenione. Ja się uspokoiłam, Misia też. Żyjemy tak spokojnie do dziś. I tylko ślad alimentów z funduszu przypomina mi gdzieś o jego istnieniu.

Misia go nie pamięta, nie wspomina. Nie pyta, gdzie jej tata. Ona słowo Tata zarezerwowała dla M. To jego wśród znajomych przedstawia. To M mój tata. Do niego jednak woli mówić po imieniu.

Można mówić, że przecież mam kogoś, nie jestem samotną mamą. Jednak nasza sytuacja nie wygląda jak większości takich par. Jesteśmy razem kilka lat, widujemy się w weekendy, czasem nawet co dwa. Na co dzień jestem więc samotną mamą, ze wsparciem rodziców.

Może kiedyś młoda spyta o swojego ojca. Wiem, ze kiedyś to nastąpi. Na razie ja nic jej nie mówię. Jedni uważają, że robię źle, inni mnie popierają. Moim zdaniem, kiedy ona będzie chciała sama spyta.

Życie samotnej mamy, bez wsparcia ojca, rożni się od życia obydwojga rodziców kilkoma szczegółami. Mama kocha dziecko za oboje, stara się więcej, musi sama zadbać o dziecko/i. Ja tak robię i gdy słyszę ,, Mamo ja tak bardzo cię kocham’’ na sercu robi się cieplej i czuje, że dla niej zrobię wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>